Badanie dotyczące budowy ekosystemów wsparcia innowacji w szkołach wyższych

Opublikowano 10 lipca 2018 przez Andrzej Manujło

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważanie możliwości wypełnienia ankiet będących elementem badania dotyczącego budowy ekosystemów wsparcia innowacji w szkołach wyższych, obejmującego również Politechnikę Warszawską.
Ankiety mają charakter anonimowy (wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut).
https://goo.gl/forms/BNo8BcmHJ041YuHL2

Studia doktoranckie w Japoni

Opublikowano 5 lipca 2018 przez Andrzej Manujło

Pod poniższym linkiem są dostępne informacje o ofercie studiów doktoranckich w Japonii.
Zapraszamy do aplikowania!
https://www.kochi-tech.ac.jp/english/admission/ssp/guideline.html

Naukowe stypendium doktoranckie „PhDo”

Opublikowano 25 czerwca 2018 przez Andrzej Manujło

Pragniemy poinformować, że pod koniec czerwca rusza kolejna edycja Programu Naukowych Stypendiów Doktoranckich Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PhDo”.

Program skierowany jest do doktorantów studiujących na stacjonarnych studiach doktoranckich w polskich uczelniach publicznych lub instytutach naukowych. Warunkiem uzyskania stypendium jest współpraca doktoranta ze wskazaną przez niego organizacją pozarządową oraz związek między tematem pracy doktorskiej a działalnością tej organizacji. Aplikując kandydat musi wykazać, iż ma poparcie konkretnej organizacji, która jest zainteresowana wynikami jego pracy doktorskiej.

Roczne stypendium naukowe wynosi 18.000 zł. Stypendia przyznawane są dwóm osobom w roku, na podstawie konkursu. Więcej informacji na temat stypendium znajduje się na stronie www.phdo.stocznia.org.pl.

Konwersatorium PW „For Sustainable Development of the Whole World by Renewable Energy"

Opublikowano 13 czerwca 2018 przez Andrzej Manujło

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na odczyt w ramach Konwersatorium PW, wybitnego uczonego, prof. Kojia Hashimoto z Tohoku University w Sendai w Japonii pt. „For Sustainable Development of the Whole World by Renewable Energy”. Odczyt odbędzie się w języku angielskim. Więcej szczegółów na stronie internetowej Centrum Studiów Zaawansowanych: http://www.csz.pw.edu.pl/index.php/csz/Wydarzenia/Konwersatorium-PW-For-Sustainable-Development-of-the-Whole-World-by-Renewable-Energy-19.06.2018

Zarządzanie marką Młodego Naukowca - Biuro Karier PW

Opublikowano 12 czerwca 2018 przez Andrzej Manujło

Tajemnica osiągnięcia sukcesu leży w dokładnym poznaniu siebie, określeniu swoich mocnych stron, zainteresowań, umiejętności, predyspozycji osobowościowych, a także wzmacnianiu efektywności osobistej.

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na praktyczne warsztaty, w trakcie których poznasz swoje mocne strony i zasoby pomocne przy podejmowaniu decyzji zawodowych oraz przeanalizujesz swoje cele przy użyciu konkretnych narzędzi doradczych i coachingowych.

Co zyskasz uczestnicząc w warsztatach?:

➡️ dokonasz autorefleksji, „wglądu w siebie”
➡️ przeanalizujesz swoje mocne strony, talenty, wartości oraz dotychczasowe doświadczenia pod kątem planowania kariery
➡️ prawdopodobnie wzmocnisz wiarę we własne możliwości oraz zwiększysz wewnętrzną motywację
➡️ poznasz skuteczne techniki wyznaczania celów zawodowych

METODY PRACY:
ćwiczenia indywidualne, grupowe, mini-wykłady, narzędzia coachingowe

TERMIN:
27 czerwca (środa), godziny 14.00-18.00

Warsztaty adresowane są do pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej.

ZAPISY:
Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres ewa.wozniak@pw.edu.pl bądź zapisania się po zalogowaniu do portalu Biura Karier.

Granty indywidualne MSCA. Widening Fellowships – nowe szanse dla polskich jednostek

Opublikowano 6 czerwca 2018 przez Andrzej Manujło

Centrum Obsługi Projektów PW wraz z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE zapraszają pracowników PW na spotkanie „Granty indywidualne MSCA. Widening Fellowships – nowe szanse dla polskich jednostek”.

Spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2018 r., o godz. 13:15, w budynku CZIiTT i potrwa ok. 90 min.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszę o przesłanie zgłoszenia na adres: dpm@pw.edu.pl najpóźniej do 14 czerwca, godz. 12:00. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, wydział i dane kontaktowe.

Dodatkowych informacji udzielają: Izabela Dranka (izabela.dranka@pw.edu.pl, 22 234 14 80) i Aleksander Molenda (aleksander.molenda@pw.edu.pl, 22 234 14 82).

RODO na PW i maile doktorantów

Opublikowano 5 czerwca 2018 przez Andrzej Manujło

Informacja dla wszystkich studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania począwszy od dnia 1 czerwca 2018 r. wyłącznie z indywidualnych adresów e-mail w domenie PW (nr_albumu@pw.edu.pl) w korespondencji z Uczelnią.

Począwszy od 1 czerwca 2018 r., ze względu na niżej wymienione przepisy związane z ochroną danych osobowych, wszyscy studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej, w korespondencji z Uczelnią, są obowiązani do korzystania wyłącznie z ich indywidualnych adresów e-mail w domenie PW tj. nr_albumu@pw.edu.pl.

W systemie USOS adresy e-mail do korespondencji zostaną zmienione na indywidualne adresy e-mail w domenie PW tj. nr_albumu@pw.edu.pl począwszy od 1 czerwca 2018 r.
i w związku z tym:
do wysyłania e-mail’i w swoich indywidualnych sprawach, studenci i doktoranci obowiązani są używać swojego indywidualnego adresu e-mail w domenie PW,
wszelka korespondencja z Uczelni w indywidualnych sprawach studenckich i doktoranckich będzie wysyłana wyłącznie na indywidualny adres e-mail w domenie PW.

Podstawa prawna:
1. Decyzja nr 1/2018 Rektora PW z dnia 3 stycznia 2018 r. w sprawie centralizacji usług podnoszących bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych
2. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) – wchodzi w życie w dniu 25 maja 2018 r.

Otwarte seminarium ABC patentowania

Opublikowano 30 maja 2018 przez Andrzej Manujło

Serdecznie zapraszamy wszystkich doktorantów z Politechniki Warszawskiej na Seminarium Instytutu Systemów Elektronicznych.
dr inż. Marek Bury wygłosi referat „ABC patentowania”
Wtorek, 06 VI 2018 Godz. 12:15 Audytorium Centralne Gmach EiTI Nowowiejska 15/19

Wykład: Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania

Opublikowano 19 maja 2018 przez Andrzej Manujło

Rektor Politechniki Warszawskiej, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w PW oraz Archikonfraternia Literacka
mają zaszczyt zaprosić na wykład:
Patriotyzm i niepodległość – dar czy wyzwania, który wygłosi prof. dr hab. Jan Żaryn, Senator RP
7 czerwca 2018 r., godz. 16.00, Mała Aula, Gmach Główny PW, oprawa muzyczna – orkiestra pod dyrekcją o. Ireneusza Wybraniaka.

Konkurs o nagrodę „Kryształowej Brukselki”

Opublikowano 26 kwietnia 2018 przez Andrzej Manujło

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE ogłosił kolejną edycję konkursu o nagrodę „Kryształowej Brukselki”.

Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE, których celem jest wzmocnienie doskonałości naukowej i podniesienie konkurencyjności gospodarczej Unii Europejskiej. Jest ona cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumują okres ostatnich 20 lat, począwszy od 5. Programu Ramowego UE, poprzez 6. i 7. Program Ramowy UE i skończywszy na Programie Ramowym Horyzont 2020.

W tym roku zgłoszenia kandydatów składane są za pośrednictwem formularza elektronicznego i dotyczą kandydatów, którzy wykazali się aktywnością i wybitnymi indywidualnymi osiągnięciami w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE od dnia 1 stycznia 1999 roku do dnia 31 marca 2018 roku. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 6 czerwca 2018 r. podczas uroczystej Gali Nagrody Kryształowej Brukselki.

Celem przyspieszenia procesu aplikowania oraz ze względu na krótki termin i możliwość indywidualnego zgłaszania kandydatur prosimy o samodzielne wypełnienie formularzy.

Kandydatów do nagrody indywidualnej można zgłaszać za pośrednictwem formularza do dnia 25 kwietnia (środa) 2018 r.

LINK: https://www.kpk.gov.pl/?p=42582

Opis formularza znajduje się pod linkiem http://www.kpk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/04/Formularz_Opis.pdf

Regulamin Nagrody Kryształowej Brukselki LINK http://www.kpk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/04/Brukselka-2018_Regulamin.pdf

© 2014 - Serwis internetowy Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej. All Rights Reserved. Powered by Wordpress and Design by We Create Web Designs