Konkurs dla młodych naukowców Ambasdy RP w Tokio ora MNiSW

Opublikowano 17 stycznia 2018 przez Andrzej Manujło
Ambasada RP w Tokio, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizować będzie w gmachu ambasady pokaz wystawy „Nauka to Wolność” prezentującej najważniejsze osiągnięcia polskich naukowców z ostatnich lat. Podczas uroczystego otwarcia wystawy, które odbędzie się w pierwszej połowie marca br., planujemy zapoznać japońską publiczność nie tylko z osiągnięciami prezentowanymi na wystawie ale także przedstawić pomysły i osiągnięcia młodych naukowców z Polski.
 
Konkurs polegać będzie na prezentacji podczas uroczystości otwarcia wystawy ok. 5- minutowych nagrań video prezentujących projekty badawcze/wynalazki opracowane przez młodych polskich naukowców. Zarówno sposób prezentacji projektu jak i zakres tematyczny prezentowanego osiągnięcia/wynalazku pozostawiamy w pełni w gestii uczestników konkursu. Chcielibyśmy jedynie zaznaczyć, że preferowane będą projekty z dziedziny nauk ścisłych. Nadesłane przez uczestników konkursu nagrania wideo zostaną pokazane zebranej podczas uroczystości otwarcia wystawy publiczności, która w drodze głosowania wyłoni zwycięski projekt.
 
Zwycięzca konkursu zostanie przez placówkę zaproszony na przyjazd do Tokio w czasie odbywających się co roku w listopadzie największych w Japonii targów naukowych Science Agora. Ambasada RP w Tokio pokryje zarówno koszty przelotu z Polski, zakwaterowania jak i pomoże w organizacji pobytu na miejscu.
 
 
Prosimy aby osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesłały do 28 lutego br. na adres: malgorzata.szmidt@msz.gov.pl, nagrania wideo wraz z dokumentem opisującym w jęz. angielskim prezentowany projekt.

Konwersatorium PW pt. ”From Research to Product”

Opublikowano 15 stycznia 2018 przez Andrzej Manujło
Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na Konwersatorium PW pt. ”From Research to Product”, 18 stycznia 2018, godz. 16.15, Gmach Główny PW. Odczyt wygłosi prof. Jari Viik z Department of Biomedical Engineering, Tampere University of Technology (Finlandia).
Więcej informacji na stronie: http://www.csz.pw.edu.pl/Wydarzenia/Konwersatorium-PW-From-Research-to-Product-18.01.2018-r.

7 nabór do konkursu FameLab

Opublikowano 12 stycznia 2018 przez Andrzej Manujło

Już po raz 7. rusza nabór do konkursu FameLab, w którym naukowcy doskonalą sztukę występów publicznych. Zapraszamy odważnych i nieśmiałych. Jeden warunek – musicie być merytorycznie nie do zagięcia. W tej edycji czekają na Was wyjątkowo atrakcyjne nagrody!

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej – zależy już od nich samych.  Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. Przez FameLab przeszli tacy znakomici popularyzatorzy i naukowcy, jak: Justyna Zaręba-Lesiak, Magdalena Richter, Alicja Wolny, Szymon Drobniak, Marcin Zastawnik, Monika Koperska, Joanna Bagniewska, Dariusz Aksamit i wielu, wielu innych.

Więcej informacji:

http://www.famelab.org.pl/

"Ludzie inteligentni” w Teatrze Imka (24.01.2018)

Opublikowano 8 stycznia 2018 przez Andrzej Manujło

Rada Doktorantów PW serdecznie Was zaprasza na spektakl „Ludzie inteligentni” do Teatru Imka w dniu 24.01.2018 o godzinie 19:00.

Adres: Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

Ceny biletów:
Doktoranci PW – 70 zł
Osoby towarzyszące, niebędące doktorantami PW – 120 zł.

Zapisy ruszają we wtorek 09.01.2018 o godzinie 20:00 i trwają do 12.01.2018 włącznie.

W celu zgłoszenia proszę o wypełnienie poniższego formularza: https://goo.gl/forms/H2PcmFaUYzNbuZyo1

Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem wzięcia udziału w wyjściu jest OTRZYMANIE MAILA POTWIERDZAJĄCEGO ZAPIS (do 13.01.2018) i OPŁATA BILETÓW (przelewem na podany w mailu numer konta) w wyznaczonym terminie. Brak otrzymania maila potwierdzającego oznacza, że pula biletów została wyczerpana. Wszelkie pytania proszę kierować na adres: kultura@doktoranci.pw.edu.pl.

konkurs ETIUDA 6 dla doktorantów

Opublikowano 3 stycznia 2018 przez Andrzej Manujło

NCN ogłosiło konkurs ETIUDA 6
Cel: Stypendia doktorskie.
Tematyka: Badania podstawowe prowadzone w ramach przygotowywanej rozprawy doktorskiej
w dowolnej dyscyplinie naukowej określonej w panelach NCN.
Wnioskodawcy: Osoby rozpoczynające karierę naukową, nieposiadające stopnia naukowego doktora,
które mają lub będą miały wszczęty przewód doktorski w polskiej jednostce naukowej do 30 czerwca
2018 r.
Dofinansowanie: może być przeznaczone wyłącznie na:
 stypendium naukowe w wysokości 4500 zł miesięcznie,
 pokrycie kosztów związanych z pobytem wnioskodawcy w zagranicznym ośrodku naukowym,
 pokrycie kosztów podróży wnioskodawcy do ośrodka naukowego będącego miejscem realizacji
stażu.
Okres trwania projektu: od 6 do 12 m-cy.
Termin składania wniosków: do 15 marca 2018 r.
Miejsce/Sposób składania wniosków: Wniosek o finansowanie projektu wraz z wymaganymi
załącznikami składany jest w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/etiuda6

Gokarty dla doktorantów PW - wielki wyścig 2017

Opublikowano 1 grudnia 2017 przez Andrzej Manujło

Rada Doktorantów PW serdecznie Was zaprasza na wyścigi kartingowe w dniu 12.12.2017 (wtorek) o godzinie 19:00.

Film promujący wydarzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=TKEyD-E0Tmg&feature=youtu.be

Adres:

Jagiellońska 82 – https://goo.gl/maps/tknTZim916z

https://a1karting.pl/

W cenie:

3 przejazdy po 10 minut z rejestracją czasu

Napoje i pizza podczas oczekiwania na swoją grupę.

Dla zawodnika z najlepszym czasem przewidziano nagrodę!

Ceny biletów:

Doktoranci PW – 45zł

Osoby towarzyszące, niebędące doktorantami PW – 140 zł.

Zapisy ruszają  05.12.2017 (wtorek) o godzinie 20:00 i trwają do 7.12.2017 włącznie lub do wyczerpania miejsc.

Warunkiem uczestnictwa są:

1) wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://goo.gl/forms/JjpXNVem1utp1MiN2

Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem wzięcia udziału w wyjściu jest OTRZYMANIE MAILA POTWIERDZAJĄCEGO ZAPIS (do 7.12.2017) i OPŁATA  w wyznaczonym terminie. Brak otrzymania maila potwierdzającego oznacza, że pula biletów została wyczerpana. Wszelkie pytania proszę kierować na adres: promocja@doktoranci.pw.edu.pl.

12 tys. euro dla zwycięzcy konkursu Fundacji SENER na Najlepszą Pracę Doktorską

Opublikowano 30 listopada 2017 przez Andrzej Manujło
Fundacja SENER, część międzynarodowej grupy inżynieryjno-technologicznej SENER, rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do szóstej edycji konkursu na Najlepszą Pracę Doktorską.
W konkursie może wziąć udział każda osoba, która w 2017 zdobyła tytuł doktora w jednej z tych dziedzin: inżynieria aerokosmiczna, inżynieria morska, infrastruktura i transport lub energia. Konkurs ma na celu wspieranie najbardziej zaawansowanych badań i obejmuje obszary działalności grupy SENER.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, Fundacja SENER przyzna pojedynczą nagrodę pieniężną w wysokości 12 tys. euro dla autora zwycięskiej pracy i kolejne 3 tys. euro dla opiekuna badania.
Zgłoszenia można przesyłać do 22 grudnia 2017 roku, do godziny 13:00. Informacja o zwycięzcy zostanie ogłoszona w pierwszym kwartale 2018 roku, a nagroda zostanie wręczona w kwietniu tego roku.
Więcej informacji na stronie: http://www.fundacion.sener/en/entry-open-for-sixth-edition-of-the-sener-foundation-best-doctoral-thesis-award/

2-gie miejsce naszej reprezentacji w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Siatkówce Halowej Doktorantów i Doktorantek

Opublikowano 23 listopada 2017 przez Andrzej Manujło

Nasza reprezentacja brała udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Siatkówce Halowej Doktorantów i Doktorantek, które odbyły się 18.11.2017.

Drużyna zajęła 2-gie miejsce. Dodatkowo zawodniczka Paulina Rutkowska zdobyła wyróżnienie indywidualne dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Skład drużyny:
Lucyna Szaciłło, Paulina Rutkowska, Arkadiusz Wójcik, Samih Haj Ibrahim, Mateusz Pawluk, Maciej Trzaskowski, Marcin Drozd, Kamil Wierzchowski, Kamil Kopeć, Arkadiusz Kołodziej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu dla naszych reprezentantów.

Szlachetna Paczka doktorantów Wydziału Zarządzania

Opublikowano przez Andrzej Manujło

Wiadomość od organizatorki:

W tym roku wraz z doktorantami Wydziału Zarządzania podjęliśmy się zorganizowania szlachetnej paczki. Nie ukrywam, że liczę na Wasze wsparcie , gdyż zostały wybrane dwie rodziny ponieważ (Pani Marta (29 l.) jest wdową samotnie wychowującą syna Dawida (6 l.) oraz Pani Teresa (69 l.) wraz z synem Stefanem (49 l.)). zrobiło nam się szkoda starszego państwa, że nikt ich nie wybrał, a jednak starszym ludziom też od życia się coś należy.
Także w tym roku zbieramy w główniej mierze:
Żywność
Środki chemiczne
Ubrania: zarówno dla starszej pani jak i dla młodego Dawida
Książki romansidła, kryminały
Klocki lego
Pieniądze na opał: węgiel (Ew jak ktoś ma możliwość taniej załatwić będzie to mile widziane 

Rzeczy zbieramy do 6 grudnia w nagłych przypadkach do 8.12. Mozecie kontaktowac sie ze mną poprzez fb (https://www.facebook.com/angelika.wilk.583) bądź @ andzka213@o2.pl) w razie pytań śmiało pisać

Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej

Opublikowano przez Andrzej Manujło

Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej (ININ) stanowi zaplecze infrastrukturalne oraz merytoryczne dla środowiska akademickiego PW w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności poprzez wsparcie m.in.:

  • start-upów;
  • uczelnianych firm technologicznych (spin off/out);
  • nowoczesnych form przedsiębiorczości, inicjatyw klastrowych;
  • współpracy z sektorem biznesu, IOB/IOW, współpracy z partnerami międzynarodowymi.

Więcej informacji na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/inkubator/

© 2014 - Serwis internetowy Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej. All Rights Reserved. Powered by Wordpress and Design by We Create Web Designs