Bezpłatne warsztaty Machine Learning/Data Science

Opublikowano 21 lutego 2020 przez Andrzej Manujło

Co: bezpłatne zajęcia Machine Learning/Data Science

Gdzie: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4

Kiedy: semestr letni w wybrany dzień tygodnia (w ankiecie) – start początek marca 2020

Zaświadczanie: TAK przy 70% obecności, przypisanie ECTS we własnym zakresie do ustalenia z kierownikiem szkoły

dla kogo: dla początkujących – dla chcących się nauczyć: należy nastawić się jednak na trochę pracy w celu poznania podstaw Pythona i odrabiania prac domowych

Prowadzący: Mateusz Bielecki – wieloletni praktyk, Software Developer and Deep Learning Engineer oraz gościnnie inni praktycy Data Science i Machine Learning

Naucz się wykorzystywać swoją wiedzę!

Zapraszamy na warsztaty naukowe dla osób chcących poszerzać swoją wiedzę z zakresu programowania oraz umiejętności tworzenia nieszablonowych rozwiązań analitycznych do rozwiązywania określonych problemów. Tematyka warsztatów będzie znacznie szersza, oprócz zagadnień z tematyki “sztucznej inteligencji” i analizy danych nauczysz się jak bawić się programowaniem rozwiązując w prosty sposób trudne problemy analityczne. Jak wykorzystywać posiadaną wiedzę matematyczną w sposób praktyczny. Jak w łatwy sposób interpretować trudne artykuły naukowe. Przekonasz się że nie musisz traktować używanego oprogramowania jak “czarnej skrzynki”. Zyskasz pewność że sam możesz stworzyć lepsze narzędzia!

Warsztaty są całkowicie darmowe. Jedyny koszt to Twój uśmiech, pozytywne nastawienie oraz chęć pomocy innym uczestnikom warsztatów w razie takiej potrzeby. Niezbędny będzie własny komputer. Nasze spotkania odbywać się będą raz w tygodniu po 2 godziny przez cały semestr. Liczba miejsc niestety jest ograniczona (maksymalnie 20 osób). Prowadzący zajęcia zakłada przynajmniej podstawową znajomość języka programowania Python przez uczestników kursu (silnych podstaw można nauczyć się samemu w ciągu dwóch tygodni – wyślemy materiały). Zakładam też że uczestnik poświęci kilkadziesiąt minut aby w domu przejrzeć i zmodyfikować stworzone wspólnie rozwiązanie.

Program szkolenia nie jest sztywny. Będziemy wspólnie dobierać interesujące problemy które następnie rozwiążemy. Zapoznam Was z tematami renderowania grafiki 3D – stworzymy wspólnie silnik 3D do przeglądania modeli trójwymiarowych. Stworzymy bota który nauczy się jak należy wygrywać w określonych grach komputerowych. Dowiecie się czym jest “sztuczna inteligencja” i jak ona funkcjonuje. Stworzymy algorytm do wyceny nieruchomości na podstawie zdjęć. I wiele, wiele innych …   🙂

Zajęcia będą odbywać się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4.

Godzina zajęć to 17:30 a dzień wybierzemy wspólnie uwzględniając preferencje z ankiety.

W trakcie wspólnego spotkania przez 1.5h będzie szczegółowo omawiany realizowany temat, a każdy etap teorii potwierdzimy wizualizacjami oraz kodem programistycznym. Następnie przez 0.5h poprowadzimy dyskusję i zastanowimy się jak wdrożyć stworzone rozwiązanie w praktyce lub jak je rozbudować 🙂

Poniżej znajduje się formularz rejestracji. Zajęcia nie są obowiązkowe lecz proszę o przemyślane zapisy. Twoja rezygnacja w środku kursu zabierze miejsce osobie która być może poświęciłaby większa zaangażowanie.

Oczywiście postaramy się dobrać termin tak żeby pasowało jak największej ilości osób.

Zgłoszenia trwają do 25 lutego. Nasze spotkania zaczną się od drugiego tygodnia marca. W ramach pierwszego spotkania przedstawione zostanie czym jest system Anaconda i jak stworzyć wirtualne środowisko do pracy z Pythonem. Ponadto zaczniemy pracę z biblioteką Numpy i operacjami macierzowymi na praktycznych przykładach 🙂

Prowadzący: Mateusz Bielecki – wieloletni praktyk, Software Developer and Deep Learning Engineer oraz gościnnie inni praktycy Data Science i Machine Learning

Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia uczestnictwa w zajęciach wraz z programem w przypadku obecności na minimum 70% zajęć. Na ten moment za zajęcia nie przysługują punkty ECTS, ale można je uzsyskać w drodze indywidualnego zaliczenia po ustalenia z kierownikiem studiów doktoranckich/szkoły doktorskiej.