Konferencja: Model funkcjonowania studiów doktoranckich

Opublikowano 2 listopada 2016 przez Zuzanna

Drogie koleżanki i koledzy,

Krajowa Reprezentacja Doktorantów wspólnie z Warszawskim Porozumieniem Doktorantów serdecznie zapraszają na dziewiątą edycję konferencji „Model funkcjonowania studiów doktoranckich”w dniach 19-20 listopada 2016 roku w Falentach koło Warszawy.

Od samego początku głównymi celami konferencji są wymiana doświadczeń w zakresie studiów doktoranckich oraz zwiększanie wiedzy i świadomości środowiska na ich temat. W tym roku nie mniej istotny jest również fakt, że nasze wydarzenie będzie miejscem dyskusji na temat oczekiwań środowiska doktorantów wobec zapowiadanych zmian.

W ostatnich miesiącach w Polsce prowadzona jest intensywna dyskusja na temat szkolnictwa wyższego, nauki i zmian jakie powinny zostać przeprowadzone w Polskiej Nauce. Zauważamy niedoskonałości aktualnego systemu studiów doktoranckich w tym m.in. ich niską efektywność czy małą liczbę prac badawczych wdrażanych do otoczenia społeczno-gospodarczego oraz trudne warunki pracy naukowej młodych naukowców. Mając to na uwadze w trakcie konferencji „Model funkcjonowania studiów doktoranckich” chcemy skupić się na problemach doktorantów w Polsce oraz przedyskutować kwestie, które nas dotyczą. Będziemy omawiać i debatować na temat zmian, które może wprowadzić nowa ustawa oraz chcemy ustalić najbardziej oczekiwane przez  środowisko doktorantów zmiany, w tym również te istotne dla jakości całego systemu szkolnictwa wyższego. Oczekujemy szerokiej dyskusji pomiędzy przedstawicielami doktorantów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

W dyskusji na temat polskiej nauki i szkolnictwa wyższego jutra nie może zabraknąć Twojego głosu! Zapraszamy!

Więcej informacji o konferencji oraz szczegółowy jej program możecie znaleźć na stronie: http://wpd-warszawa.wixsite.com/model

Rozpoczęliśmy już rejestrację! Do zobaczenia wkrótce!