Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania

Opublikowano 14 listopada 2017 przez Andrzej Manujło

Kiedy: 15 listopada 2017 r., godz. 16.30-19.00
Gdzie: CZIiTT PW, ul. Rektorska 4, II piętro aula, Warszawa

Współorganizator wydarzenia jest IBM Polska

Pamietajcie o konieczności rejestracji!
Tutaj>> https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/292477?lang=pl

Moderator:
Łukasz Sztern (Inkubator Innowacyjności Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej)

Program:
16:30-16:40 Wprowadzenie
16:40-16:50 Ewolucja technologiczna: od Internetu do blockchaina
16:50-17:00 Praktyczne przypadki użycia blockchain a własność intelektualna
17:00-17:20 Wyzwania stojące przed technologią blockchain w kontekście własności intelektualnej
17:20-17:30 Przerwa
17:30-19:00 Panel dyskusyjny i wrap-up

Przydatne inki dotyczące tematu:
https://www.cxo.pl/news/Blockchain-premiuje-pionierow,409255.html

Czy blockchain namiesza w umowach dotyczących własności intelektualnej?

Prelegenci:
Maciej Jędrzejczyk, główny Architekt IT dla centralnej administracji państwowej w Polsce i ekspert ds. technologii blockchain na region CEE (IBM)
Odpowiedzialny jest za tworzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie architektury korporacyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii IBM, takich jak analityka poznawcza, Big Data, chmura hybrydowa, Internet Rzeczy i blockchain. Reprezentuje firmę IBM w ramach prac Strumienia „Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe” powołanego z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, oraz bierze aktywny udział w pracach grupy roboczej fintech, utworzonej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji. Ponadto promuje wykorzystanie tej technologii na licznych konferencjach, warsztatach oraz w mediach społecznościowych. Jest współautorem wielu artykułów i analiz, dotyczących technologii blockchain w Polsce i za granicą.

Lena Marcinoska, adwokat w praktyce prawa własności intelektualnej (kancelaria Wardyński i Wspólnicy)
Zajmuje się prawem własności intelektualnej, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i prawem internetu. Uczestniczy w cywilnych sporach sądowych, sporach domenowych i postępowaniach administracyjnych, opiniowaniu umów, a także w przygotowaniu i negocjowaniu ugód. Pomaga przedsiębiorstwom i start-upom zarządzać własnością intelektualną, również w cyberprzestrzeni.

Rafał Kłoczko, Chief Counsel, Business, IP & Privacy (CD Projekt)
Odpowiedzialny za kwestie prawne w CD PROJEKT, deweloperze gier wideo stojącym za Wiedźminem III: Dziki Gon, najbardziej nagradzana gra wideo w światowej historii. W CD Projekt odpowiada, między innymi za tworzenie globalnych strategii ochrony praw własności intelektualnej i zarządzania nimi, wspieranie rozwoju struktury organizacyjnej, negocjację umów biznesowych, jak również za zgodność tworzonych gier z prawem. Wcześniej pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce.

Tomasz Zalewski, Partner Zarządzający, Head of TMT, IP and Public Procurement (Wierzbowski Eversheds Sutherland)
Kieruje zespołami TMT, własności intelektualnej oraz zamówień publicznych.

© 2014 - Serwis internetowy Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej. All Rights Reserved. Powered by Wordpress and Design by We Create Web Designs