Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Opublikowano 13 listopada 2016 przez A.Kurowska

Uczelnia z taką tradycją, jak Politechnika Warszawska, kryje wiele tajemnic. Spróbują je odkryć uczestnicy spaceru z przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się w ramach cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Spacer rozpocznie się 20 listopada o godzinie 11.00 i potrwa około dwóch godzin. Zbiórkę zaplanowano przed wejściem do Gmachu Głównego. Na spacer obowiązują zapisy. Formularz dostępny jest tutaj.

Uczestnicy spaceru poznają między innymi genezę powstania Politechniki Warszawskiej i dowiedzą się gdzie mieściły się jej poprzednie siedziby oraz jaka była idea powstania uczelni. Będą mieli również okazję przyjrzeć się z bliska architekturze poszczególnych wydziałów. Podczas wycieczki przewodnik opowie spacerowiczom ciekawe historie profesorów oraz abiturientów PW, a także zapozna ich z historycznym rysem pobliskich ulic.

Podczas spaceru nie zabraknie również niespodzianek. Zaplanowana trasa przewiduje zwiedzanie zakamarków Politechniki Warszawskiej.

Wiele historycznych ciekawostek i architektonicznych smaczków, a także najnowszy smak Politechniki, w postaci Ciastka PW czeka już 20 listopada na uczestników kolejnej edycji spaceru z cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Organizatorem Spaceru z przewodnikiem jest Biuro ds. Promocji i Informacji.