Zdobądź stypendium DAAD i wyjedź do Niemiec

Opublikowano 29 września 2017 przez Andrzej Manujło

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (niem. Deutscher Akademischer Austauschdienst) oferuje szeroki wachlarz stypendiów. Dzięki stypendiom DAAD można wyjechać do Niemiec, żeby uczyć się języka, ale i prowadzić badania naukowe.

DAAD to obecnie jedna z najważniejszych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Od 1925 roku z pomocy DAAD skorzystało już ponad 1,9 mln studentów i naukowców, zarówno w Niemczech, jak i za granicą. Zakres działalności Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej wykracza dalece poza przyznawanie stypendiów – DAAD aktywnie angażuje się w proces internacjonalizacji niemieckich uczelni, wspiera inicjatywy promujące germanistykę i język niemiecki za granicą, jak również współpracuje z państwami rozwijającymi się, inspirując głównych decydentów politycznych w zakresie nauki, oświaty i rozwoju.

Ze stypendiów DAAD mogą skorzystać studenci i absolwenci, doktoranci i młodzi naukowcy, a także nauczyciele akademiccy. Wszystkie szczegółowe informacje na temat stypendiów dostępne są na stronie www.daad.pl.